The Best Fluffy Pancakes recipe you will fall in love with. Full of tips and tricks to help you make the best pancakes.
Ši veikla skirta ikimokyklinio amžiaus vaikams ir apima įvairius užsiėmimus, kurie lavina jų motoriką, kūrybiškumą, vaizduotę ir bendravimo įgūdžius. Veikla prasideda pasakų pasakojimo dalimi, kurios
metu vaikai įsijungia į pasakų pasaulį ir tampa įvairiais personažais. Jie šokinėja, bėga, ropoja ar imituoja kitus gyvūnus ir pasakų veikėjus, tokiu būdu lavindami savo kūno kontrolę ir judesių koordinaciją. Šie judesiai yra ne tik smagūs, bet ir pritaikyti vaikų amžiui, todėl jie lengvai įsitraukia
į veiklą ir geba atlikti užduotis be jokios priežasties jausmo, kad tai būtų sunku. Kūrybinėje veikloje vaikai piešia savo pasakų personažus, magiškus pasaulius, gyvūnus ir gamtos elementus, tokiu būdu lavindami smulkiąją motoriką, vaizduotę ir kūrybiškumą. Vaikai turi galimybę atskleisti savo kūrybinį potencialą ir pasirinkti, kaip atrodo jų pasakų pasaulis. Vėliau jie pereina prie kūrybinės užduoties, kurioje piešiniuose matomi elementai ir personažai yra atvaizduojami judesiais. Tai lavina vaikus ne tik fiziškai, bet ir emociškai, nes jie turi galimybę išreikšti savo mintis ir jausmus per judesius bei kūrybą. Be kūrybinių užsiėmimų, vaikams yra suteikiama galimybė dalyvauti žaidimuose, kuriuose jie mokosi bendradarbiauti, dalintis ir dirbti komandoje. Pavyzdžiui, įveikdami kliūtis ar kurdami „magiškus judesius“, vaikai lavina savo socialinius įgūdžius, bendravimo gebėjimus ir sugebėjimą dirbti kartu. Šios užduotys skatina vaikų pasitikėjimą savimi, nes jie turi galimybę parodyti savo idėjas ir prisidėti prie bendro
rezultato.
Veikla ,,Magiškos pasakos kelionė”
Veiklos trukmė – 1,5 val.
Įžanga ir apšilimas (10 min)
Tikslas: Paruošti vaikus aktyvumui, lavinti kūno kontrolę ir koordinaciją.
Veiklos eiga:
„Kelionė per pasakų pasaulį“ – Vedėjas pasakoja trumpą pasaką apie kelionę, kurioje vaikai tampa pasakų personažais. Pavyzdžiui, „Mes esame smalsūs triušiukai, kurie bėga per mišką“ – vaikai šokinėja, bėga, lėtai judėdami kaip triušiai.
„Pasakų miškas“ – Vaikai žingsniuoja vietoje, o vedėjas vadovauja, ką daryti: „Einame per mišką ir susitinkame su fėjomis, su kuriomis reikia pasisveikinti šokant!“ ir t.t..
Tikslas – apšilti vaikus, skatinti aktyvumą ir padėti jiems įsijausti į pasakų pasaulį.
Pasakų vaidinimas (20 min)
Tikslas: Skatinti vaikus aktyviai įsitraukti į pasakojimą ir lavinti jų vaizduotę.
Veiklos eiga:
1 „Mažųjų drakonų kelionė“ – Vedėjas pasakoja pasaką apie mažus drakonus, kurie turi įveikti kliūtis, kad pasiektų savo pilį. Vaikai vaidina drakonus, šokinėja, ropoja ir „skraidydami“ pereina įvairias kliūtis (pvz.,
pagalvės, mažos kėdės).
2. „Fėjų ir elfų šokiai“ – Po pasakos vaikai tampa fėjomis ir elfais, kurie šoka pagal ramią muziką. Vedėjas gali parodyti paprastus šokio judesius, tokius kaip rankų kėlimas ar sukimasis, ir vaikai juos atlieka.
Tikslas – lavinti vaikų vaizduotę ir kūno koordinaciją, suteikti galimybę improvizuoti.
Kūrybinė veikla (25 min)
Tikslas: Skatinti vaikų kūrybiškumą ir judėjimą.
Veiklos eiga:
1. „Pasakų piešimas“ – Vaikai gauna popieriaus ir pieštukus, kad nupieštų savo pasakų personažus arba pasaulius (pvz., drakonus, pilis, miškus). Vedėjas gali pasiūlyti vaikams paprastus vaizdus, kad jie galėtų lengvai sukurti savo piešinius.
2. „Gyvos pasakos“ – Vedėjas surenka vaikų piešinius ir kelis iš jų parodo visiems. Vaikai judesiais turi atvaizduoti piešinyje esantį vaizdą. Pvz. – vaikai naudodami savo kūną turi pavaizduoti pilį, medžių ošimą ir t.t.
Tikslas – skatinti kūrybinį mąstymą, lavinti motoriką ir pasitikėjimą savimi.
Pertraukėlė (5 min)
Tikslas: Atsipalaiduoti, nurimti ir atgauti energiją.
Veiklos eiga:
„Miško garsai“ – Vaikai atsisėda arba atsigula ant kilimėlių ir užsimerkia, klausosi ramios muzikos, o vedėjas užduoda užduotis – ,,kelkime rankas lyg siektume saulę”, ,,judinkime kojas lyg kažkas mus kutentų” ir tt.
Tikslas – padėti vaikams atsipalaiduoti ir pereiti prie kitos veiklos.
Magiškas žaidimas (20 min)
Tikslas: Skatinti bendradarbiavimą ir fizinį aktyvumą.
Veiklos eiga:
1. „Fėjų skraidymas“ – Vaikai pasiskirsto po du ir bando sugalvoti „magiškus judesius“, kaip fėjos arba elfai, kurie gyvena miške. Tai vaidmenų žaidimas, kuris lavina vaikus bendrauti ir judėti. Vedėjas gali pasiūlyti judesius vaikams arba parodyti keletą pavyzdžių, jis turi prieiti prie kiekvienos poros ir žiūrėti vaikų sukurtus judesius.
2. „Stebuklingos kliūtys“ – Sukuriama kliūčių trasa, kur vaikai turi įveikti įvairias užduotis – šokinėti per pagalves, ropoti, pereiti per „upę“ (apsibrėžtas plotas). Kiekvienas vaikas bando įveikti kliūtis ir kartu su draugais pasiekti tikslą. Vengiant susižeidimų vaikus į trasą leisti nedidelėmis grupelėmis.
Tikslas – skatinti bendradarbiavimą, lavinti motoriką ir komandinį darbą.
Užbaigimas ir atsipalaidavimas (10 min)
Tikslas: Pabaigti užsiėmimą raminančiai ir suteikti vaikams galimybę pasidalinti įspūdžiais.
Veiklos eiga:
1. „Atsisveikinimo burbulas“ – Vaikai suformuoja ratą, ir kiekvienas pasako, kas jam labiausiai patiko šiame nuotykyje.
2. „Pasakų pabaiga“ – Vedėjas papasakoja trumpą atsisveikinimo pasaką apie „pasakų pasaulio uždarymą“, kuri padeda vaikams pereiti į kasdienybę ir užbaigti užsiėmimą.
Tikslas – padėti vaikams pereiti į kitą veiklą ir užbaigti dieną teigiamomis emocijomis.




